Tłuszcze i masła roślinne są doskonałą alternatywą dla klasycznych produktów tego typu. Są wybierane nie tylko przez osoby rezygnujące z produktów pochodzenia zwierzęcego, ale także przez tych, którzy dbają o zdrowie i wysoką jakość składników w swojej diecie. Wskazane są także dla wszystkich, którzy unikają niezdrowych mieszanek tłuszczów, a także dużych ilości cholesterolu.

Tłuszcz roślinny dzięki swojej dużej gęstości jest bardzo dobrym nośnikiem smaku, a także wartości odżywczych. Dlatego bardzo często pojawiają się w wielu przepisach, nie tylko do smażenia. Produkty w osiedlowych sklepach bardzo często posiadają dodatek oleju palmowego, a ich ogólna jakość pozostawia wiele do życzenia. 

Margaryna i wegańskie masła roślinne

Masło zazwyczaj kojarzy się z jadalnym tłuszczem otrzymanym z ubitego mleka bądź śmietany. Jednak nie zapominajmy, że wciąż jest to przetworzony produkt pochodzenia zwierzęcego. Jedną z pierwszych rzeczy, jakich zaczyna brakować nowoupieczonym roślinożercom jest właśnie masło. Zazwyczaj alternatywą wybieraną w pierwszej kolejności jest margaryna. Kojarzy się głównie z tłuszczem używanym do pieczenia. Jest to mieszanina tłuszczów pochodzenia roślinnego, dlatego pomiędzy nimi istnieje tak duża rozbieżność odżywcza i cenowa. Tłuszcze roślinne w postaci margaryny cieszą się dużym powodzeniem nie tylko pośród wegan, ale wzbudzają zainteresowanie także tych, którzy dbają o zachowanie niskiego poziomu cholesterolu we krwi. Kupując u nas znajdziesz margaryny BIO oraz produkty pozbawione oleju palmowego. 

Zdrowy olej roślinny

Zdrowe oleje roślinne są otrzymywane z ciekłego tłuszczu pozyskanego z różnych części roślin, najczęściej owoców, pestek i nasion. Zawierają one największe stężenie składników odżywczych, a otrzymane zdrowe oleje posiadają właściwości prozdrowotne. W naszej ofercie znajduje się selekcja najzdrowszych BIO olejów roślinnych pozyskanych z surowców o wysokiej wartości odżywczej. Żeby zapewnić najwyższą jakość, importujemy najlepsze produkty z najdalszych zakątków świata, niektóre z nich przyleciały do nas z tonącej w słońcu Południowej Afryki.

W naszej ofercie można znaleźć:

  • Olej konopny
  • Margaryna BIO
  • Osełka roślinna
  • Olej z awokado (Kenia)
  • Margaryna bez oleju palmowego
  • Olej BIO ze świeżych pestek dyni
  • Masła roślinne na bazie Shea
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl