Nowości
JOGURT SOJOWY MIGDAŁ 500G ALPRO (30.04)
JOGURT SOJOWY MIGDAŁ 500G ALPRO (30.04)
9,99 zł 6,49 zł
szt.
JOGURT SOJOWY OWIES 500G ALPRO (27.04)
JOGURT SOJOWY OWIES 500G ALPRO (27.04)
9,89 zł 6,43 zł
szt.

Tłuszcz roślinny dzięki swojej dużej gęstości jest bardzo dobrym nośnikiem smaku, a także wartości odżywczych, dlatego bardzo często pojawiają się w wielu przepisach, nie tylko do smażenia. Produkty w osiedlowych sklepach bardzo często posiadają dodatek oleju palmowego, a ich ogólna jakość pozostawia wiele do życzenia. Tłuszcze i masła roślinne są doskonałą alternatywą dla klasycznego nabiału. Wybierane są nie tylko przez wegan, ale także przez ludzi unikających cholesterolu.

Margaryna i wegańskie masła roślinne

Masło zazwyczaj kojarzy się z jadalnym tłuszczem otrzymanym z ubitego mleka bądź śmietany. Jednak nie zapominajmy, że wciąż jest to przetworzony produkt pochodzenia zwierzęcego. Jedną z pierwszych rzeczy, jakich zaczyna brakować nowoupieczonym roślinożercom jest właśnie masło. Zazwyczaj alternatywą wybieraną w pierwszej kolejności jest margaryna. Kojarzy się głównie z tłuszczem używanym do pieczenia. Jest to mieszanina tłuszczów pochodzenia roślinnego, dlatego pomiędzy nimi istnieje tak duża rozbieżność odżywcza i cenowa. Tłuszcze roślinne w postaci margaryny cieszą się dużym powodzeniem nie tylko pośród wegan, ale wzbudzają zainteresowanie także tych, którzy dbają o zachowanie niskiego poziomu cholesterolu we krwi. Kupując u nas znajdziesz margaryny BIO oraz produkty pozbawione oleju palmowego. 

Zdrowy olej roślinny

Zdrowe oleje roślinne są otrzymywane z ciekłego tłuszczu pozyskanego z różnych części roślin, najczęściej owoców, pestek i nasion. Zawierają one największe stężenie składników odżywczych, a otrzymane zdrowe oleje posiadają właściwości prozdrowotne. W naszej ofercie znajduje się selekcja najzdrowszych BIO olejów roślinnych pozyskanych z surowców o wysokiej wartości odżywczej. Żeby zapewnić najwyższą jakość, importujemy najlepsze produkty z najdalszych zakątków świata, niektóre z nich przyleciały do nas z tonącej w słońcu Południowej Afryki.

W naszej ofercie można znaleźć:

  • Olej konopny
  • Margaryna BIO
  • Osełka roślinna
  • Olej z awokado (Kenia)
  • Margaryna bez oleju palmowego
  • Olej BIO ze świeżych pestek dyni
  • Masła roślinne na bazie Shea
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl