Napoje (przypominające mleko) roślinne stanowią świetną alternatywę dla mleka krowiego. Pozbawione są laktozy oraz innych krowich hormonów. Za to najczęściej są bardziej bogate w witaminy oraz wartości odżywcze. Są także bardziej zróżnicowane, ponieważ wytwarza się je ze zdrowych, naturalnych składników, które często określa się mianem superfood. Tutaj z pewnością każdy znajdzie swoje ulubione mleko roślinne.

Mleko roślinne jest doskonałą alternatywą dla mleka krowiego, pełnego laktozy oraz hormonów zwierzęcych. Wielu dorosłych ludzi jest uczulonych na mleko. Czasami rozwiązaniem mogą okazać się produkty bez laktozy, ale nie w każdym przypadku się to sprawdza. Warto zastanowić się, czy roślinne napoje mleczne nie są lepszym rozwiązaniem. Często są bardzo bogate w składniki odżywcze, które nie występują w mleku pochodzącym od zwierząt. 

Z czego otrzymuje się mleczne napoje roślinne?

Nasze alternatywy dla mleka produkowane są z różnych surowców bogatych w witaminy i minerały. Każdy z nich posiada swój unikatowy smak i właściwości. W naszej ofercie znajdują się napoje:

  • Sojowe
  • Migdałowe
  • Ryżowe
  • Owsiane
  • Kokosowe
  • Kokosowo-ryżowe

Niektóre z nich posiadają różne specjalne warianty smakowe. Szukając słodkiego mlecznego napoju, możemy zdecydować się na waniliowe lub czekoladowe roślinne alternatywy dla mleka

Roślinne napoje z dodatkowymi atrybutami

Posiadamy w ofercie także napoje typu mleko - roślinne posiadające specyficzne atrybuty, które sprawiają, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Będąc na diecie ketogenicznej lub wtedy, kiedy po prostu chcemy ograniczyć spożycie cukrów, powinniśmy sięgnąć po napoje niesłodzone. Jeżeli zależy nam na łagodnym smaku surowca, z którego otrzymano napój - wybieramy wersje nieprażone. Słodzone warianty będą doskonałym rozwiązaniem przy pieczeniu ciast i innych słodkich wyrobów wymagających użycia nabiału

Wegańskie mleko roślinne do kawy

Zapraszamy do zapoznania się z mlecznymi napojami roślinnymi wyprodukowanymi przede wszystkim do celów baristycznych. Takie produkty posiadają specjalną konsystencję umożliwiającą spienianie. Ubijając je, jesteśmy w stanie stworzyć piankę niezbędną do przygotowania cappuccino, macchiato caldo, latte macchiato. 

Najlepsze napoje roślinne z całej europy

Sprowadzamy produkty najwyższej jakości, z najlepszym składem i właściwościami. Wyselekcjonowaliśmy zbiór topowych napojów roślinnych pochodzących z różnych zakątków Europy; Hiszpanii, Niemiec oraz Belgii. Staranny wybór europejskich producentów w dużym stopniu przekłada się na jakość produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl