Parówki to rodzaj kiełbas, które od czasów wynalezienia pierwszego hot doga zrobiły ogromną furorę. Ich niewielkie rozmiary i możliwość błyskawicznego przygotowania sprawiły, że stały się popularne na całym świecie. To było jedynie kwestią czasu, aż na liniach produkcyjnych pojawiły się w pełni roślinne parówki wegańskie.

Wegańskie parówki są zdecydowanie lepsze od tych z dodatkiem mięsa

Istnieje grono gorliwych przeciwników parówek, argumentujących swoje preferencje tym, że w ich składzie znaczną większość stanowi papier i inne wypełniacze. Zapotrzebowanie na parówki stało się tak duże, że niektórzy producenci zaczęli stosować nieczyste praktyki, aby przyspieszyć produkcję oraz zmniejszyć jej koszty. Większość podejrzanie tanich parówek mięsnych w składzie posiada procentowo mniej mięsa niż dodatków. Stąd wyciągnąć zabawny wniosek, że większym stopniu są to parówki wegańskie niż mięsne.

Wiele mięsnych parówek zawiera tak mało mięsa, że w już niemal w połowie są wegańskimi parówkami.

Wegańskie parówki dostępne w naszym sklepie zaskoczą każdego. 

Parówki wegańskie są projektowane w taki sposób, że podczas gotowania, grillowania, pieczenia i smażenia zachowują się identycznie do ichniejszych mięsnych przedstawicieli. Pierwowzór jest tak dobrze odtworzony, że osoba, której uprzednio nie poinformowano, że ma do czynienia z roślinnym produktem, może nie zauważyć żadnej różnicy. Większość wegańskich parówek nadaje się do jedzenia bez konieczności obróbki cieplnej, co sprawia, że są doskonałym wyborem, kiedy chcemy zaspokoić nagły, mały głód.

Przepyszne wegańskie parówki = Najpyszniejsze wegańskie hot dogi

Spór o to skąd się wzięły hot dogi, nigdy nie został jednoznacznie rozstrzygnięty. Legenda głosi, że zostały wynalezione w USA przez niemieckiego imigranta pochodzącego z Frankfurtu. Jeżdżąc ulicami Nowego Jorku, z wózkiem na kółkach, sprzedawał gotowane parówki na ciepło, podając je na talerzach wraz z chlebem i dodatkami. Zauważył, że często klienci wyrzucali sztućce, a parówkę owijali pieczywem. Stąd narodził się pomysł, aby serwować parówki właśnie w takiej formie. Tak powstał hot dog.

Przeważnie wegańskie parówki są zdrowsze i smaczniejsze od mięsnych odpowiedników

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się zrezygnować z klasycznych parówek. Ciężko się im dziwić, biorąc pod uwagę ich niepewny skład, w którym mięso i tak zazwyczaj stanowiło mniejszą część. Wegańskie parówki to przede wszystkim zdrowsza alternatywa ich mięsnych odpowiedników. Posiadając ich stały zapas w lodówce, będziemy mogli ekspresowo przygotować smaczne śniadanie lub pysznego wegańskiego hot doga. Często nadają się do jedzenia na zimno, można bez problemu zaspokoić potrzebę wieczornego podjadania i pogryźć kilka kęsów prosto z lodówki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl